Frezowanie CNC

Frezowanie CNC to rodzaj obróbki skrawaniem, który umożliwia obrabianie płaszczyzn, kanalików, uzębień, rowków czy powierzchni kształtowanych. Sprawdzi się wszędzie tam gdzie wymagana jest dokładność i powtarzalność wykonanych elementów. Technologia CNC ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko w reklamie. W naszej pracowni powstało wiele projektów dla branży wnętrzarskiej, producentów maszyn, architektów, zakładów stolarskich i projektantów. Pracujemy na wielkoformatowej frezarce Infotec 3121 E, wyposażoną w przemysłowe wrzeciono o dużej mocy, co pozwala nam na płynną pracę z dużymi prędkościami podczas obróbki twardych materiałów, np. akryl, plexiglass, drewno oraz surowce drewnopochodne. Poza tym specjalizujemy się pracy z materiałami charakterystycznymi dla branży reklamowej, tj. dibond, twarde i spienione PCV, hips, styrodur, poliwęglan, polietylen itp.

W PrintCoast mamy możliwość połączenia pracy plotera frezującego CNC z drukiem w technologii UV. Możemy dzięki temu wytworzyć wiele niestandardowych, złożonych projektów. Zajmujemy się produkcją stoisk targowych, standów reklamowych, elementów komunikacji wizualnej, scenografii, dekoracji czy wystroju wnętrz. Poza tym przy użyciu technologii frezowania CNC wykonujemy logotypy przestrzenne, litery podświetlane, oznakowania i liternictwo, przestrzenne formy reklamowe, panele ażurowe, osłony. Frezujemy również części do produkcji maszyn z polietylenu, plexi i poliwęglanów oraz prototypy.

 

Precyzja

Zapewniamy wysoką jakość naszych usług. Potrafimy precyzyjnie wyfrezować nawet niewielkie elementy, które posiadają wiele detali.

Duży format

Frezarka CNC, która znajduje się w naszym parku maszyn daje nam możliwość pracy na materiałach o wymiarach do 2×3 m

Zadruk UV

Drukarka UV daje nam możliwość zadrukowania wyfrezowanych elementów dowolnymi grafikami w technologii UV

Litery przestrzenne i kasetony

Za pomocą technologii CNC frezujemy przestrzenne litery i loga z plexi, styroduru i poliwęglanu. Jest ona również niezbędna do przygotowania kasetonów podświetlanych z płyt kompozytowych. Pracujemy na pełnowymiarowych materiałach

Standy i systemy reklamowe

Wykonujemy frezowane i drukowane standy reklamowe z płyt PCV, dibond i plexi. Wycinanie dowolnych kształtów na ploterze CNC pozwala na przygotowanie nieszablonowych konstrukcji reklamowych, stoisk targowych czy scenografii.

Elementy budowy maszyn i urządzeń

W oparciu o wysoką precyzję plotera frezującego oferujemy  produkcję części maszyn przemysłowych z plexi, poliwęglanu i polietylenu. Detale podlegają wysokiej kontroli jakości na każdym etapie produkcji. W naszej pracowni powstają osłony, szyny, prowadnice, panele itp.

Obróbka drewna i płyt drewnopochodnych

Bardzo bliska jest nam branża wnętrzarska i design, realizujemy wiele ciekawych projektów z zakresu obróbki drewna, sklejki, płyt osb czy mdf. Wykonujemy panele ażurowe, drewniane obrazy, standy ze sklejki oraz ozdoby.